Menu

Bílá princezna (3/8)

21:00 - 22:00, pátek (9. duben)

ČT2

Herci: J. Whalleyová, E. Davisová, K. Cranham, M. Fairleyová, V. Regan, R. Dillane, J. Comerová, J. Collins-Levy, N. Audsley

Burgundsko. Historický seriál USA/VB (2017). Ženy jsou často silnější než muži. Z období počátku vlády Tudorovců. (60 min)

Osmidílná britsko-americká historická série Bílá princezna vznikla podle románu oblíbené autorky Philippy Gregory Bílá růže: Alžběta z Yorku, který je čtenářům a čtenářkám dobře znám i u nás. Série, poprvé vysílaná v roce 2017 americkou společností Starz, bezprostředně navazuje na události, zobrazené v předchozí Bílé královně a věnuje se počátkům vlády dynastie Tudorovců v Anglii, přičemž historii opět nahlíží z jedinečné ženské perspektivy. Do děje vstupujeme roku 1485, kdy se po vítězství nad králem Richardem III. v bitvě u Bosworthu vlády ujímá mladý Jindřich VII. z rodu Tudorů. Manželství s Alžbětou z Yorku znamená formální ukončení Války růží, reálná bitva o trůn však zdaleka neskončila. Počáteční nevraživost a nedůvěra mezi Alžbětou a Jindřichem a politické intriky jejich neústupných a ctižádostivých matek hrozí rozervat nejen jejich manželství, ale i celé království a staví Alžbětu před téměř neřešitelnou volbu mezi hlasem krve a hlasem srdce.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 16. duben, 21:00
Bílá princezna (4/8)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «