Menu

Čertoviny

16:40 - 18:55, neděle (21. duben)

Prima

Čertoviny
Čertoviny - Obrázek 2 Čertoviny - Obrázek 3 Čertoviny - Obrázek 4 Čertoviny - Obrázek 5 Čertoviny - Obrázek 6 Čertoviny - Obrázek 7 Čertoviny - Obrázek 8 Čertoviny - Obrázek 9 Čertoviny - Obrázek 11 Čertoviny - Obrázek 12 Čertoviny - Obrázek 13 Čertoviny - Obrázek 14

Herci: O. Navrátil, K. Dobrý, J. Prachař, S. Sandeva, D. Benedikt

Pohádka ČR (2017). Aby neskončili v pekelném žaláři za to, že jim při uklízení utekla hříšná duše, mají dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák měsíc na to, aby každý z nich přivedl do pekla jednu hříšnou duši. (135 min)

Dva nešikovní čerti, Popelák a Uhelák, jsou vládcem pekel Luciperem posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši, jinak skončí na sto let v pekelném žaláři. Pak jim bude odpuštěno, že při úklidu pekla způsobili, že jedna hříšná duše utekla zpět do světa. Na světě se Uhelákovi a Popelákovi hned zalíbí, ale jejich úkol, svádět lidi ke špatnostem, se jim od počátku nedaří. Spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se nakonec dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje chudého čeledína Jana, kterého jí chamtivý otec nepřeje. Vládce pekel Popelákovi a Uhelákovi zakazuje, aby Janovi a Haničce pomáhali, pokud se chtějí ještě kdy vrátit do pekla. Vsadí se s nimi, ať tedy vyzkouší, jestli oba zamilovaní odolají svodům světa a dokážou, že jejich láska je pevná. Nakonec přes všechny nástrahy, strasti a odloučení uspějí, čertům je prominuto a mohou se vrátit domů do pekla i s dvěma hříšnými dušemi – Haniččiným otcem a statkářem Kopytem. Za odměnu jsou oba čerti dokonce povýšeni a můžou si něco přát. Přejí si zase se vrátit na statek, kde se setkají s Haničkou a Janem, kteří budou mít brzy svatbu.

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «