Menu

Človíček Tate

17:50 - 20:00, pátek (9. srpen)

Prima MAX

Herci: B. Balaban, D. Wiestová, J. Fosterová, C. Westonová, D. Mazarová, D. H. Pierce, J. Mostel, A. Hann-Byrd, H. Connick Jr.

Rodinný film USA (1991). Fred je velmi nadaný chlapec, který se ale chováním výrazně liší od svých vrstevníků, a proto mezi ně nedokáže zapadnout a nemá žádné kamarády. Když se o jeho nadání dozví doktorka Griersonová, která vede vzdělávací institut pro nadané, Fredův život se od základů změní. (130 min)

Dede Tateová je svobodná matka, která svého syna Freda velmi miluje. Fred je zvláštní kluk, který nemá kamarády, protože jeho inteligence dosahuje geniality. Fred je velmi nadaný v malování, v hudbě i v počtech. O jeho potenciálu se dozví doktorka Jane Griersonová, která řídí vzdělávací institut a své studenty si pečlivě vybírá. Dede nejprve nechce ani slyšet o tom, že by měl Fred podstupovat různé testy, i když sama ví, že Fred nemá kvůli svému nadání žádné kamarády. Jelikož Fred otevře dopis z institutu, přiměje Dede k jeho návštěvě. Jane chce vzít Freda spolu s dalšími vybranými žáky na několikatýdenní výlet, přičemž by se tato skupina dětí zúčastnila inteligenční olympiády. Dede nejprve odmítne, ale nakonec souhlasí a Fred si celý výlet užívá, neboť se mu nikdo neposmívá, že je jiný. Dede naplánovala prázdniny, ale Jane nabídla Fredovi letní studium na univerzitě, a jelikož Fred chce jet s Jane, Dede souhlasí. Fred se seznamuje se dospělými studenty, studium ho baví a užívá si každý den. Jenže, i když je velmi nadaný, začne se mu stýskat po Dede. Jane jedná s Fredem jen jako se studentem a zapomíná, že jde o kluka, který potřebuje kamarády, hry i svou mámu. Jane s Fredem byli pozváni do televize, ale Fred odmítne předvést své nadání, během natáčení odejde ze studia a vydá se domů. Když se Dede dozví, že Fred odešel, okamžitě se rozjede také domů, kde Freda najde. Dede s Jane začnou víc spolupracovat, Fred navštěvuje vzdělávací institut pro nadané a je šťastný… Little Man Tate. USA 1991. Režie: J. Fosterová. D. Wiestová, H. Connick, J. Fosterová a další.

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «