Menu

Cukrárna (1/13)

11:00 - 12:00, neděle (5. květen)

ČT1

Herci: J. Dolanský, I. Janžurová, V. Žilková, J. Hrušínský, O. Vlach, N. Konvalinková, J. Štěpánková, L. Skořepová, O. Navrátil, P. Tenorová, T. Medvecká, S. Remundová, L. Veselý

Prázdný byt. Seriál ČR (2010). Recept na sladký dort je jednodušší než recept na sladký život. Scénář J. Míka. Kamera J. Špelda. (60 min)

Nenechte si ujít komediálně laděný rodinný seriál o aktivních ženách staršího věku, které ještě chtějí být v životě užitečné. Seriál natočil režisér Dušan Klein, který letos slaví životní jubileum (*27. 6. 1939) a do hlavních rolí obsadil plejádu oblíbených hereček a herců – V. Žilkovou, J. Hrušínského, I. Janžurovou, N. Konvalinkovou, J. Štěpánkovou, S. Stašovou, E. Holubovou, J. Šulcovou, J. Čvančarovou, V. Postráneckého, O. Navrátila, F. Tomsu, M. Táborského, B. Klepla a mnoho dalších. Radka Sladká (V. Žilková) je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající dceru Ivanku, dva rošťáky fotbalisty a roztomilou malou Adélku. K tomu navrch manžela Františka (J. Hrušínský), kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama, a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině. Jednoho dne k ní přijde na dort roztomilá trojice důchodkyň: Bláža (I. Janžurová), Dana (N. Konvalinková) a Olga (J. Štěpánková). Když si zákaznice oprávněně stěžují na kvalitu obsluhy i zákusků, netuší ještě nikdo z nich, jak se změní osudy všech čtyř žen po tomto náhodném setkání. Blážina rodina totiž právě odjela na dlouhodobý pobyt v USA a babička, zvyklá starat se o všechno a o všechny, najednou neví, co si počít. Není zvyklá na samotu. Svým životním optimismem, energií a elánem strhne Bláža k aktivitě nejen své kamarádky Danu a Olgu, ale rázně vstoupí i do fungování cukrárny a rodiny zoufalé Radky. I v těch nejdramatičtějších situacích vítězí nadhled tří zkušených postarších dam, které si za všech okolností vědí rady.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 12. květen, 11:00
Cukrárna (2/13)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «