Menu

Ďáblova lest (2/3)

20:05 - 21:05, pondělí (6. srpen)

ČT1

Ďáblova lest (2/3)
Více obrázků

Herci: J. Somr, H. Vagnerová, J. Štěpánková, A. Geislerová, J. Dvořák, F. Němec, S. Zindulka, I. Trojan, T. Voříšková, V. Dyk, D. Prachař, B. Munzarová, S. Šuvadová

Vražedný kód. Krimifilm. Znalec černé magie a policejní komisař pátrají po pachateli série rituálních vražd. Napínavý kriminální příběh inspirovaný existencí tajemné Ďáblovy bible. Scénář A. Vašíček. Kamera M. Šec. (60 min)

Kriminalisté Sumara a Šímová vyslýchají zatčeného Dana Ferinčáka, podezřelého z vraždy a násilného činu, zatímco jejich spolupracovník doktor Runa se snaží rozluštit šifry z útržku pergamenu, nalezeného na místě činu. Je přesvědčen, že pergamen i rituály nějak souvisejí s existencí Ďáblovy bible. Stejný magický znak se totiž nacházel i v nedávno objevených hrobech uprostřed kláštera v Podlažicích. Právě v benediktinském klášteře v Podlažicích se na počátku 13. století Ďáblova bible nacházela. Podle dochované legendy ji tam prý s pomocí ďábla za jedinou noc napsal jakýsi mnich, kající se z těžkého hříchu. Tajemný původ knihy umocňuje neobyčejně sugestivní, přes půl metru vysoký obraz ďábla. Není právě toto děsivé vyobrazení v samém středu mohutného svazku klíčem k rozluštění záhady celé knihy, která možná není jen zajímavým souborem starých textů, ale i varujícím proroctvím; kultovním předmětem, který zřejmě sehrával důležitou roli v jakémsi tajném magickém rituálu? A co se nacházelo na několika dalších listech, které byly pečlivě vyříznuty? Kdo a proč je odstranil? Rozluštění všech těchto hádanek může Runu přivést na stopu sériového vraha. Když policie najde další oběť tajemného rituálu, je jasné, že nebude poslední.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 13. srpen, 20:00
Ďáblova lest (3/3)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «