Menu

Devatenáct klavírů

22:15 - 23:40, neděle (7. duben)

ČT1

Devatenáct klavírů
Více obrázků

Herci: M. Stránský, O. Vetchý, K. Issová, M. Donutil, J. Langmajer, M. Labuda, M. Hilmerová, M. Pavlata, R. Holub, V. Mareš

Detektivní drama ČR (2008). Detektiv Klubíčko musí vyřešit nejeden zapeklitý případ! Tentokrát ho pátrání po vrahovi pianisty zavede do Karlových Varů roku 1937, kdy se nebezpečí nacismu přelévá přes hranici a Hitlerovi muži se neštítí ničeho! Scénář podle detektivního románu E. Vachka napsal V. Fanta. Kamera J. Špelda. (85 min)

Detektivka Devatenáct klavírů je posledním příběhem z televizního triptychu podle románů Emila Vachka a s ústředním hrdinou vrchním inspektorem Klubíčkem v podání Miroslava Donutila. Odehrává se těsně před Mnichovem, kdy na Karlovarsku řádí Henleinovci a kdy česká policie, aby je nedráždila a aby zabránila (marně, jak víme) atakům z Říše, musí lecjaký případ diplomaticky "zamést pod koberec". V jednom karlovarském hotelu je nalezen mrtvý lázeňský host, vážený německý hudební skladatel, a klavír, na němž komponoval, je barbarsky zničený. Pražské ředitelství požádá o výpomoc Klubíčka, ale je třeba nasadit ještě jednoho diskrétního pátrače. Tím je inspektor Veverka, který si bude ve Varech léčit žlučník. Partnerem je mu místní zkušený karlovarský inspektor Tykač. Brzy se ukáže, že někdo něco hledá v klavírech karlovarské továrny na hudební nástroje, jejíž majitel náhle zmizel a podnik přešel za podezřelých okolností do nacistických rukou. V příběhu nechybí další vražda, okouzlují v něm půvabné ženy, podstatnou roli hraje milostná zrada. Atmosféra první republiky se kalí, nebezpečí je za dveřmi, ale vtipný vachkovský kolorit příběhu zůstává.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «