Menu

F. L. Věk (8/13)

11:00 - 12:00, neděle (23. únor)

ČT1

Herci: B. Záhorský, J. Tříska, V. Brodský, R. Brzobohatý, V. Menšík, J. Brejchová, J. Štěpničková, D. Medřická, M. Růžek, J. Marvan, G. Nezval, F. Kovářík, B. Prokoš, G. Vránová, J. Satoranský, A. Hegerlíková, J. Zahajský, J. Pivec, E. Vosková

Seriál ČR (1971). František po návratu z Králík vede sám obchod a stává se středem pozornosti jako dobrá partie! Klenot české televizní tvorby, slavný seriál o počátcích národního obrození. Podle románu A. Jiráska napsal O. Zelenka. Kamera R. Stahl. (60 min)

Po návratu z Králíků vede v době otcovy nemoci František obchod. Jako dobrá partie se stává středem pozornosti žen. Pomáhá rovněž kmotříčkovi Havránkovi v muzikantské činnosti a ujme se vedení pěveckého kůrového sboru. Právě zde se seznamuje s Márinkou Snížkovou ze sousedství. Otec po zápalu plic umírá s vědomím, že obchod předal do dobrých rukou. A je to tak, František řádně vede obchod a vedle toho z bohaté bibliotéky půjčuje vlastencům knihy. Matka nutí syna k tomu, aby si vyhlédl nevěstu, ale ten ještě nezapomněl na své zklamání v lásce. Jede do Prahy, kde navštíví rodinu Butteauových. Shledá, že žijí v bídě a Paula že si stěžuje na trpký život s Thámem. Věk zjišťuje, že vlastenecké smýšlení v Praze upadá. Teprve profesor Vydra mu dává určitou naději a sděluje mu, že dojde ke korunovaci císaře za českého krále.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 1. březen, 11:10
F. L. Věk (9/13)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «