Menu

Herec (2/3)

20:10 - 21:35, neděle (18. říjen)

ČT1

Herci: H. Vagnerová, J. Cina, J. Vyorálek, L. Latinák, A. Jastrabán, P. Batěk, V. Fridrich, M. Finger, J. Boková, E. Maximova

Drama ČR (2020). Je mladý, talentovaný a chce být hercem. Jakou cenu ale zaplatí za životní roli? Drama z doby, kdy vás život naučil hrát. Scénář P. Bok. Kamera M. Žiaran. (85 min)

První polovina padesátých let, Československo, Praha. Stanislav Láník (J. Cina) je talentovaný herec. Jeho postavení ale ovlivňuje kádrový profil. Otec zemřel v odboji, matku zabili po sousedově udání za údajnou kolaboraci s nacisty. Standovi tak zbyla sestra Anežka (J. Boková) a babička (E. Vášáryová). Kariéry herce se ale nechce vzdát. Minisérie Herec je nominována na prestižní cenu Prix Europa. Standa nastupuje do souboru Divadla československé armády a hned dostává jednu z hlavních rolí. Korčák má pro Standu další úkol. Na mušce je tentokrát plukovník Kempný (P. Batěk), do jehož kompetence spadá i divadlo, v němž Standa působí. Snoubenec Anežky Zdeněk (J. Nedbal) je připraven Anežku pomstít a Štěpánského ztrestat. Standa je na jevišti omylem postřelen. Zranění Standovi pomůže dostat se do zájmu Kempného. Jejich vztah se tak vyvíjí podle Korčákova plánu. Přesto Standu překvapí nejen skutečné emoce, které ke Kempnému pocítí, ale i návrh, který od Kempného dostane a který je pro něj příležitostí se odstřihnout od ponižující spolupráce se Státní bezpečností a začít skutečně vlastní svobodný život. Jenže past, do které Standa Kempného vlákal, má pro oba co nevidět sklapnout.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 25. říjen, 20:10
Herec (3/3)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «