Menu

Indiana Jones a království křišťálové lebky

16:15 - 18:55, neděle (4. srpen)

Prima

Indiana Jones a království křišťálové lebky
Více obrázků

Herci: J. Broadbent, J. Hurt, H. Ford, C. Blanchettová, S. LaBeouf, K. Allenová, R. Winstone, I. Jijikine, A. Dale, D. Diatchenko

Dobrodružný film USA (2008). I když už poněkud zestárnul, stále je to Indiana Jones. Ve chvíli, kdy se dozví, že se v peruánské džungli skrývá legendární křišťálová lebka, která má nadpřirozené schopnosti, vyráží ji hledat. (160 min)

Stárnoucí Indiana Jones učí na univerzitě a žije poklidný život. Jsou však padesátá léta a Amerika zažívá hysterii ohledně sovětských a komunistických agentů. Jednoho dne ho unese právě skupina ruských agentů vedená podivnou vědkyní Irinou Spalko, již doprovází několik ruských vojáků, kteří hledají na americké základně podivnou bednu. Indiana se ze zajetí dokáže osvobodit. Celá záležitost mu přinese jen nepříjemnosti, když je vyšetřován americkou tajnou službou. V důsledku tohoto vyšetřování je Indiana vyhozen z univerzity. V té době ho však vyhledá mladík Mutt Williams, který ho požádá o pomoc pro svého otčíma, profesora Oxleyho, a svou matku Marion, kteří odjeli do Jižní Ameriky hledat tajemnou křišťálovou lebku. Indiana je informací o lebce ohromen a ihned s Muttem odjíždí do Peru, kde se Oxley a Muttova matka ztratili. Indianovi nedělá problém hrobku španělského conquistadora a v něm křišťálovou lebku najít. Zanedlouho nalezne i profesora Oxleyho. Jak se ale ukáže, Oxley se pomátl na rozumu a Indiana ani Mutt z něj nejsou schopni dostat nějaké souvislé informace. Ke všemu jsou v té době zajati Rusy, které opět vede Irina Spalko. Rusové mají v zajetí i Muttovu matku, Marion. Ukáže se, že Mutt je ve skutečnosti synem Indiany. Rusové po Indianovi a jeho doprovodu chtějí, aby je dovedli do tajemného zlatého indiánského města, které je legendou s lebkou spojené. Rusy doprovází zrádce Mac, který se nechal ke spolupráci s Rusy uplatit. Po krátké době se podaří Indymu a jeho doprovodu včetně Maca, který Indymu namluví, že pracuje pro CIA a Rusy tak monitoruje, utéci. Indiana se svými druhy do tajemného města Akatoru skutečně dorazí a tady najde svatyni plnou zlata a velkých skleněných koster. Lebka, kterou celou dobu Indiana a jeho doprovod nesli, se hodí k jedné z koster. Ve chvíli, kdy Indiana a jeho druhové stojí ve svatyni, Mac začne ostatní ohrožovat pistolí a na místo se dostaví i Rusové s Irinou. Mac stále s Rusy spolupracuje. Irina však zatouží znát duchovní sílu skleněných koster, což způsobí ohromný vzdušný vír, zabití Rusů a demolici tajemného města. V jeho troskách zahyne i zrádce Mac, který se nemohl od toho všeho zlata odtrhnout. Indiana Jones se s Oxleym, Muttem a Marion vracejí domů. Tady, doma, si Indy bere za manželku svou dávnou lásku, Marion. Vítr mu však i k oltáři zanese jeho dobrodružný klobouk.

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «