Menu

Jseš mrtvej, tak nebreč (2/2)

23:25 - 00:50, středa (20. květen)

ČT1

Herci: D. Morávková, S. Stašová, M. Štěpánek, J. Hlaváčová, I. Trojan, V. Harapes, M. Šteindler, V. Jiráček, T. Hanák, K. Boková, M. Staňková

Krimidrama ČR (2010). Napínavý příběh úspěšného veksláka a křehké intelektuálky v atmosféře Prahy osmdesátých let. Podle detektivního románu publicisty Josefa Klímy. Kamera M. Šec. (85 min)

Petr Liška, s přezdívkou Foxík (V. Jiráček), pokračuje v pátrání po vrahovi kamaráda Pavla. Přivedl ho snad ke krutému konci jeho způsob života? Měl rád ženy a vedle vekslování se živil jako gigolo. Významnou roli v napínavém příběhu, plném nečekaných zvratů, ale i v Petrově vztahu k Jitce (K. Liška Boková), sehraje vzácný výtisk tajemné knihy Bhagavadgíta, skvostu indické a světové literatury. V retrospektivním vyprávění se ozřejmuje motivace pachatele, kterého sice Petr odhalil, ale neusvědčil. Překvapivé rozuzlení případu vystihuje absurditu některých prvků přerodu společnosti do kapitalistické nové doby. Ale na konci zůstává otázka. Má tenhle souboj lži a pravdy nějakého vítěze?

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «