Menu

Když se čerti rojili

06:00 - 07:20, sobota (15. leden)

ČT1

Herci: J. Novotný, M. Rosůlková, J. Zelenohorská, V. Trégl, Č. Řanda, Z. Hadrbolcová, J. Bláha, J. Marvan, Z. Procházková, I. Racek, J. Drbohlavová, S. Fišer, J. Kepka

Pohádka ČR (1966). Tři veselé pohádky J. Š. Kubína, které vyprávěl čertí učitel Marbuel v čertovské škole. Scénář J. Cirkl. Kamera E. Landisch. (80 min)

A je tu další sobotní dopoledne a s ní i Pohádka pro pamětníky. Tentokrát vám nabídneme hned tři, veselé a čertovské od J. Š. Kubína. Příběhy vám bude vyprávět, stejně jako čertím školákům, sám pan učitel Marbuel, který lpí na jejich vzdělání, protože, jak sám říká: "Jak si tu naši mládež vychováme, takové bude peklo." V první vzal čert do pekla tři sestry Mařku, Káču a Aničku. Anička byla ale dívka chytrá a šikovná, která dokázala sebe i sestry zachránit a ještě domů přinést pár zlaťáků.... Druhá bude o čertu Žahanovi. Švec Holínka měl půvabnou dcerku na vdávání. Ženich Tonek ale požadoval věno, které neměli. Otec se už nemohl dívat na soužící se dceru a vypravil se na cesty. Náhoda tomu chtěla, že na poli uviděl čerta, který spal a měl u sebe kabelu plnou tolarů. Neodolal a peníze si chtěl odnést, aby se jeho dcera Amálka mohla vdát. Jenže vše pozorovali schovaní čerti... A ta třetí vypráví o vysloužilém husarovi, který se přihlásí, že ohlídá neposednou princeznu, jež každou noc protancuje několikery střevíce. Jenže princezna mu uteče až do samotného pekla... Více už vám neprozradíme, na to se podívejte v dnešní pohádce, kterou natočil v roce 1966 režisér Ludvík Ráža. Do hlavních rolí obsadil řadu vynikajících herců v čele s J. Marvanem, který si zahrál čertího učitele Marbuela, dále I. Racka, M. Rosůlkovou, Z. Hadrbolcovou, J. Bláhu či V. Trégla.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «