Menu

Kilo Dva Bravo

00:10 - 01:55, sobota (15. leden)

ČT2

Herci: M. Wright, L. Ainsworth, M. Stanley, S. Kyle, B. O’Mahony, B. Parry, A. Gibbins, J. Doughty, P. Luebecke, T. Davison

Válečný film VB (2014). Každý krok může být jejich poslední. Natočeno podle skutečné události na afghánském bojišti. (105 min)

Provincie Hílmand, Afghánistán, září 2006, přehrada Kajaki. Britské jednotky mají za úkol chránit přehradu. Jedná se o strategický objekt zásobující elektřinou rozlehlé území. Kontakt s nepřítelem je takřka nulový a čas v kopcích jako by se zastavil. Jedné noci však Brity zaujme podezřelá aktivita dole u přehrady u čerpací stanice. Také dalekohledem zjistí, že místní ozbrojenci na nedalekém checkpointu vybírají od místních civilistů neoprávněně peníze za průjezd. Malá průzkumná jednotka se tedy vydá dolů úzkou stezkou situaci prověřit. Zhruba v polovině cesty však narazí v malém údolíčku a místě zcela nečekaném na minové pole. Jednotka, která má problém se spojením, se ocitá v pasti a zraněným hrozí vykrvácení, pokud nebudou ihned evakuováni. Snímek Kilo Dva Bravo je celovečerním hraným debutem Paula Katise, který začínal jako dokumentarista. Nebývale autentický film popisuje skutečný incident, který se v roce 2006 odehrál na afghánském bojišti.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «