Menu

Knoflíkáři

21:50 - 23:35, čtvrtek (14. červen)

ČT2

Herci: Z. Bydžovská, E. Holubová, R. Hrušínský, J. Kodet, V. Dlouhý, B. Navrátil, M. Pavlátová, J. Čechtický, D. Černý, O. Dabrowská, P. Zajíček

Černá komedie ČR (1997). Kultovní černá komedie o malých lidech a víře v odpuštění získala čtyři České lvy a řadu mezinárodních ocenění. Kamera M. Gábor. (105 min)

Šest dějově propojených povídek (Štěstí z Kokury, Taxikář, Civilizační návyky, Poslední slušná generace, Pitomci a Duch amerického pilota) se převážně odehrává v noci 6. srpna 1995, padesát let poté, co byla na Hirošimu svržena atomová puma. Film je o náhodách, zázracích a souvislostech mezi nimi. Také o plivání na vlak, špatném počasí, svržení atomové pumy, vystřelení lidského spermatu do souhvězdí Andromedy, ale i o nevěře a odpuštění. Film získal četná zahraniční ocenění, např. hlavní cenu Rotterdamský tygr, ceny na MFF v Bergamu, v Talinu, v Soluni, v Sarajevu, v Chotěbuzi a další. Získal čtyři České lvy (v kategorii nejlepší film, režie, scénář a za herecký výkon Jiřího Kodeta), Cenu Kristián a Cenu filmových kritiků za nejlepší český celovečerní film roku 1997, Zlatého ledňáčka na Finále Plzeň a další.Černá komedie, v níž autoři splétají více či méně související osudy lidí do umného copánku jednoho filmového vyprávění, se stala od své premiéry známou zvláště některými výroky. To neřeš, neživíš, tak nepřepínej, nežere maso, nepozná vtip, a další "hlášky" se už staly běžnou součástí naší mluvy.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «