Menu

Kosatky

00:35 - 02:00, středa (17. říjen)

ČT2

Kosatky
Kosatky - Obrázek 2 Kosatky - Obrázek 3 Kosatky - Obrázek 4 Kosatky - Obrázek 5 Kosatky - Obrázek 6 Kosatky - Obrázek 7 Kosatky - Obrázek 8 Kosatky - Obrázek 9 Kosatky - Obrázek 10 Kosatky - Obrázek 11 Kosatky - Obrázek 12 Kosatky - Obrázek 13 Kosatky - Obrázek 14 Kosatky - Obrázek 15

Dokument USA. Strhující příběh o mořských predátorech, držených v zajetí pro účely zábavních parků, i rizicích povolání jejich cvičitelů (85 min)

Strhující příběh o mořských predátorech, držených v zajetí pro účely zábavních parků, i rizicích povolání jejich cvičitelů. Americký dokument V několika světových mořských parcích při společných představeních s kosatkami přišlo o život několik jejich cvičitelů. Ale až po uvedení tohoto dokumentu společnost Sea World v roce 2015 ukončila "chovný" program kosatek. 7. ledna 2017 ukončila show kosatek v San Diegu a omezila vystupování kosatek v Orlandu na "vzdělávací" představení. Neslavným protagonistou filmu je samec Tilikum, který vlastně pomohl obrátit veřejné mínění proti chovu kosatek v zajetí. V dokumentu vyšlo najevo, že incident se zabitím cvičitelky v Orlandu nebyl v jeho případě první. Nezanedbatelným faktem je, že během 23 let v Orlandu pomohl zplodit 14 potomků, a tak i v jiných parcích a vodních světech předvádějí i nadále show kosatky nesoucí jeho geny. Oceněný snímek z festivalu Jeden svět 2015.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «