Menu

Lakovka

10:55 - 11:30, úterý (11. červen)

ČT1

Herci: J. Somr, J. Bohdalová, K. Slunéčková, J. Bláha, J. Sovák, S. Zázvorková, M. Steinmasslová, P. Trávníček, T. Juřička

Komedie ČR (1980). O tom, co dokázal jeden jediný černý lakový střevíček na jednom bále. Scénář V. Dusil. Kamera J. Novotný. (35 min)

Zápletka komedie odehrávající se během jednoho hasičského plesu začíná nenápadně. Dámy i pánové se pečlivě připravují, Bouchalovi (J. Sovák a S. Zázvorková) i jejich dcera Jana (M. Steinmasslová), stejně jako Háčkovi (J. Somr a J. Bohdalová). Osmnáctiletému Arnoštkovi (T. Juřička) se líbí Jana, ale ta má na plese jiného kavalíra. Všichni se mu smějí a dělají si z něj legraci, a tak se rozhodne k ráznému činu. Protože s ním Jana nechtěla tancovat, ukradne jí jednu botu, aby netančila ani s nikým jiným. Jenže se splete, ta bota patřila její matce. Aby zmatky byly ještě větší, zapálí stodolu, kterou měli hasiči připravenou k cvičnému poplachu. A po uhašení začne vyšetřování... Komedii V. Dusila s výborným hereckým obsazením režíroval Jaroslav Dudek, který by v těchto dnech oslavil významné životní jubileum (17. 1. 1932 – 31. 8. 2000).

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «