Menu

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

22:00 - 23:10, čtvrtek (4. březen)

ČT2

Herci: M. Růžek, Č. Řanda, I. Prachař, J. Adamíra, V. Ráž, F. le Breux, L. Fišerová, M. Nedba, V. Hlavatý . Podle novely Arnošta Lustiga scénář napsal autor, V. Čejchan

Drama ČR (1965). Příběh židovské dívky bojující o život s nacistickou mocí. Podle novely Arnošta Lustiga. Kamera J. Kadaňka. (70 min)

Televizní film "Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou" vznikl podle novely Arnošta Lustiga a odehrává se roku 1943. Krásná židovská dívka Kateřina (Lenka Fišerová), které hrozí smrt v koncentračním táboře, se náhodou dostane do skupiny bohatých Židů, kde jí svitne naděje na záchranu. Nacisté však se svými zajatci hrají zákeřnou hru, chtějí totiž získat jejich majetek, šperky i peníze z bankovních kont. Na jejich životě jim absolutně nezáleží... Působivé protiválečné a antifašistické drama režiséra Antonína Moskalyka vzniklo roku 1965 a ihned získalo ohlas nejen doma, ale i v cizině, Cenu mezinárodní kritiky na festivalu Prix Italia a Hlavní cenu na festivalu v Monte Carlu. Film je připomínkou holocaustu a milionů nevinných obětí koncentračních táborů. V plynových komorách koncentračního tábora Auschwitz - Birkenau (Osvětim) bylo 8. 3. 1944 usmrceno 3792 osob z rodinného tábora českých Židů.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «