Menu

Na cestě po Tridentsku

14:15 - 14:45, neděle (24. březen)

ČT2

Na cestě po Tridentsku
Na cestě po Tridentsku - Obrázek 2 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 3 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 4 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 5 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 6 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 7 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 8 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 9 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 10 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 11 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 12 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 13 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 14 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 15 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 16 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 17 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 18 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 19 Na cestě po Tridentsku - Obrázek 20

Cestopis. S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě za národem Ladinů v údolí Fassa, netradičním řezbářem v údolí Fiemme, jízdou na psím spřežení v Alpe Cimbra a vzpomínkou na významný koncil v hlavním městě oblasti - Trentu (30 min)

Na cestě po zimní krajině Tridentska, které je známější jako Trentino. Navštívíme tři známá údolí – Alpe Cimbra, Val di Fiemme a Val di Fassa. K tomu se vydáme prozkoumat i hlavní město oblasti Trento. V údolí Fassa se dozvíme o jazyku Ladinů – etnika, které odedávna obývá údolí kolem skalního masivu Sella. Navštívíme horskou chalupu, kde stará ladinská rodina chová jaky, a na zdejších sjezdovkách objevíme podstatu práce horské policie, vlekařů a řidičů roleb. V údolí Fiemme navštívíme jednoho z mnoha zdejších řezbářů, který je zároveň iniciátorem vzniku vysokohorské galerie pod širým nebem. V Alpe Cimbra se vydáme na psím spřežení k zachovalé raketové základně NATO ze 70. let. V hlavním městě Tridentska, Trentu, půjdeme po stopách jednoho z nejdůležitějších koncilů katolické církve, ochutnáme kávu z místní pražírny a navštívíme úchvatné interaktivní muzeum věnované Dolomitům.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «