Menu

Nesmrtelná teta

07:30 - 09:10, úterý (24. prosinec)

ČT1

Herci: F. Blažek, P. Nárožný, J. Bohdalová, E. Cupák, J. Hanzlík, L. Šafránková, N. Konvalinková, J. Lábus, P. Kostka, B. Bobulová

Pohádka ČR (1993). Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná... Pohádka na motivy K. J. Erbena. Kamera V. Růžička. (100 min)

Film Nesmrtelná teta vznikl podle jednoho z motivů klasické pohádky K. J. Erbena Rozum a Štěstí. Autor scénáře a zároveň režisér filmu Zdeněk Zelenka však tuto kouzelnou dvojici, která neustále řeší problém, kdo z nich je důležitější, obohatil o věčně aktuálního protihráče, o postavu Závisti. A právě ona, nesmrtelná teta Závist ve skvělém podání J. Bohdalové, která za tuto roli právem získala ocenění Českého lva 1994, je ve svých nekonečných proměnách hlavní hrdinkou této pohádky. Každým svým činem dokazuje pravdu svých vlastních slov: "Štěstí pomine, Rozum se ztratí! Jenom já, Závist, jsem věčná!" Naštěstí však příběh o zlovolné Závisti je i příběhem dvou zamilovaných lidí – vesnického chasníka Matěje (F. Blažek), jemuž Rozum nadělí schopnosti nejmoudřejšího z králů a princezny Pavlínky (B. Bobulová), příběhem opravdové lásky, která jediná dokáže zlomit moc nesmrtelné tety Závisti.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «