Menu

O Šípkové Růžence

12:00 - 13:00, neděle (28. říjen)

ČT1

Herci: S. Postlerová, H. Vagnerová, Z. Adamovská, V. Freimanová, D. Švehlík, M. Šoposká, M. Slaný, L. Krobotová, D. Volný

Pohádka ČR (2006). Klasická pohádka o pomstě zakleté do růže a lásce, která všechno zlo překoná. Scénář J. Žáček. Kamera V. Dousek. (60 min)

Tři víly - Týna, Mína a Vesna - přivádějí na královský ples své dvě mladé schovanky, Isabelu a Felicii. Felicii si král vybere za nevěstu. Ta druhá, Isabela, přísahá strašnou pomstu. Kletbu, kterou vyřkne nad kolébkou malé princezny Růženky, naštěstí zmírní moudrá víla Vesna, zrušit ji ale nedokáže. A tak celé království žije v obavách před blížícím se dnem šestnáctých narozenin princezny Růženky. Přes všechna důmyslná opatření Isabela svého cíle dosáhne a celé království upadne do hlubokého spánku. Naštěstí existuje kouzlo mocnější než všechna ostatní - láska. Probudit Růženku se vydají dva zachránci: zahradník Janek a princ Matyáš... Filmové zpracování klasické pohádky vzniklo na zámku Žleby podle veršovaného scénáře básníka Jiřího Žáčka a v režii Zdeňka Zelenky v roce 2006.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «