Menu

Píseň pro Rudolfa III. (2/8)

07:35 - 09:05, neděle (22. červenec)

ČT1

Herci: I. Janžurová, W. Matuška, V. Neckář, K. Gott, L. Vostrčilová, S. Zázvorková, H. Vondráčková, V. Černý, J. Hrzán, M. Kubišová, D. Klapka, Y. Simonová, Z. Najman, M. Drobný, a zpívají: D. Vostřel, Y. Přenosilová, M. Chladil, H. Aufray

Muž v redingotu. Seriál ČR (1967). Legendární seriál Jaroslava Dietla o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodiny. Kamera J. Lebeda a J. Eisner. (90 min)

Seriál přinášíme jako připomínku invaze armád Varšavské smlouvy 21. 8. 1968, od níž letos uplynulo půl století. V prvním dílu muzikálové féerie autora Jaroslava Dietla a režiséra Jaromíra Vašty z let 1967–1968 jsme se poprvé setkali s Rudolfem a jeho rodinou. V roce 1990, kdy byla uvedena obnovená premiéra Písně pro Rudolfa III., zavzpomínal představitel pražského řezníka Rudolfa – Darek Vostřel – mj. takto: "Dietl byl na natáčení většiny mluvených pasáží a hlídal si to. Byl přísný a nic neprošlo jen tak. Mně vždycky říkal: „Když se rozčiluješ, tak se rozčiluj doopravdy. Nic nehraj, že si rozčilenej, buď rozčilenej.“ Jarda prostě vyžadoval plný herecký prožitek, jak se učeně říká. Snažili jsme se. Po každém delším záběru jsem hledal Jardu, a pokud spokojeně kývl hlavou, věděl jsem, že je to v suchu. V souboru, který se na práci sešel, panovala více než kamarádská pohoda. Iva Janžurová, tak půvabně mladá, věčně neposedný Hrzán, tichá a nenápadná Liduška Vostrčilová, Stella Zázvorková a mnoho dalších. V takové příjemné partě se nejen příjemně pracovalo, ale navíc jsme měli jeden společný cíl: aby to vyšlo." Také v tomto dílu zazní mnoho písniček v podání tehdejších hvězd naší populární hudby – Heleny Vondráčkové, Marty Kubišové, Waldemara Matušky a jiných. Za zmínku stojí vystoupení francouzského zpěváka Huguese Auffraye se slavnou písní Santiano.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 29. červenec, 07:30
Píseň pro Rudolfa III. (3/8)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «