Menu

Píseň pro Rudolfa III. (3/8)

07:30 - 09:00, neděle (29. červenec)

ČT1

Herci: I. Janžurová, E. Pilarová, W. Matuška, V. Neckář, L. Vostrčilová, S. Zázvorková, H. Vondráčková, V. Černý, J. Hrzán, M. Kubišová, M. Kučírková, Z. Najman, P. Novák, a zpívají: D. Vostřel

Miss Diorling. Seriál ČR (1967). Legendární seriál Jaroslava Dietla o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodiny. Kamera J. Eisner a J. Lebeda. (90 min)

Seriál přinášíme jako připomínku invaze armád Varšavské smlouvy 21. 8. 1968, od níž letos uplynulo půl století. Dnes vás čeká další pokračování trampot řezníka Rudolfa a jeho rodiny v muzikálové féerii autora Jaroslava Dietla a režiséra Jaromíra Vašty z let 1967–1968. Také pro dnešní uvedení jsme zalistovali v archivu. Pro zajímavost přikládáme několik navštívenek hlavních interpretů, jak se o nich tehdy (při premiérovém uvedení) psalo. Např. Iva Janžurová měla již v očích tehdejších kritiků velký kredit: „Bůh suď, jestli termín „komička“ je gramaticky správný. Ale ať tak či onak, jisté je, že komiků „druhého pohlaví“ je obzvlášť mezi herečkami málo. Že je Iva Janžurová velkým komickým talentem, se ukázalo už před lety na absolventském představení DAMU. A prokazuje se to pořád..." (tato pochvala vyšla 25. 12. 1967). Mezi výborné komiky byl zařazen i Václav Neckář: „Začal jako zpěvák lyrického žánru. Jeho první velká filmová role (v Menzelových Ostře sledovaných vlacích) objevila, že je neméně dobrý jako herec hrající part "vyvolávající výbuchy smíchu"... O Waldemaru Matuškovi se tehdy mj. psalo: „Jeho hlas dostal označení jako „hrdinný“ tenor. To, co však dělá odjakživa, už od svých začátků v Semaforu, Matušku Matuškou, je způsob, s jakým spojuje tento žánr s komikou. A v tom snad vězí i jádro té jeho nesmírné popularity: že dovede s umem sobě vlastním každý patos písničky okamžitě „shodit“...“ Připomeňme si písničky Pojď se mnou, lásko má, Podívej, kvete růže, Bráním se dojetí, Denně čekám a mnoho dalších.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 5. srpen, 08:00
Píseň pro Rudolfa III. (4/8)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «