Menu

Píseň pro Rudolfa III. (7/8)

07:30 - 09:00, neděle (19. srpen)

ČT1

Píseň pro Rudolfa III. (7/8)
Více obrázků

Herci: I. Janžurová, D. Vostřel, W. Matuška, V. Neckář, K. Gott, L. Vostrčilová, S. Zázvorková, H. Vondráčková, V. Černý, J. Hrzán, N. Urbánková, M. Kubišová, Z. Najman, M. Drobný

Hrabě Monte Christo. Seriál ČR (1968). Legendární seriál Jaroslava Dietla o životě a snění řezníka Rudolfa a jeho rodiny. Kamera J. Eisner a J. Motejl. (90 min)

Před uvedením další epizody muzikálové féerii autora Jaroslava Dietla a režiséra Jaromíra Vašty z let 1967–1968 opět trošku zavzpomínejme. Dnes vám nabízíme další fragment z archivního článku, který vyšel v televizním věstníku při premiéře prvního dílu Písně pro Rudolfa III. (1. 4. 1967). V něm mj. redaktorka E. Havlíčková vyzpovídala režiséra Jaromíra Vaštu a otázka se přímo nabízela: A jak se vám s autorem spolupracuje? „... Mám-li říci pravdu, při čtení scénáře mě překvapilo, že autor, podle mého názoru v podstatě dramatický, projevil takový cit pro písničky a dokázal je naprosto organicky zapojit do příběhu. Seriál o Rudolfu III. má totiž nahradit Studio A. Já a Darek Vostřel jsme cítili, že potřebujeme nového autora, abychom v dalších pořadech přinesli něco nového, abychom se neopakovali. A tak jsme se obrátili na Dietla, který k našemu velkému překvapení odstrčil ze psacího stolu vše rozepsané a začal pro nás psát svou jednapadesátou hru. Zdá se mi, že v ní spojil všechno, o čem dosud psal: příběh, hru, humor, píseň i dceru...“ Česká televize odvysílá seriál v HD kvalitě.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 26. srpen, 06:55
Píseň pro Rudolfa III. (8/8)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «