Menu

Prezident Blaník

21:50 - 23:15, úterý (19. únor)

ČT2

Prezident Blaník
Více obrázků

Herci: J. Potměšil, M. Daniel, T. Sedláček, M. Dalecký, H. Jeřábek Třešňáková, E. Hanzlíková, T. Sokol, J. Železný, I. Bartoš, L. Špaček

Komedie ČR (2018). Satirická komedie o největším českém lobbistovi současnosti. Tonda Blaník už nechce v zákulisí tahat za temné nitky, chce se sám stát novým českým prezidentem. Slibuje korupci dostupnou pro každého i máslo a lithium do každé rodiny. Scénář: T. Hodan, R. Geisler, J. Bartes, M. Najbrt a B. Tuček. Kamera: J. B. Střítežský, M. Štěpánek a H. Parkán. (85 min)

Prezident Blaník navazuje na úspěšný internetový seriál Kancelář Blaník. „O celovečerní formě Blaníka nás přesvědčovala spousta kolegů brzy po uvedení první sezóny seriálu. My jsme si ale byli od začátku jisti tím, že pokud někdy, tak v době silné politické události,“ říká producent filmu Milan Kuchynka. A tou se nakonec ukázala být přímá prezidentská volba. Tvůrci filmu nějaký čas pracovali s myšlenkou, že by se herecký představitel lobbisty Marek Daniel nechal přejmenovat na Antonína Blaníka a na prezidenta skutečně kandidoval. Nakonec se však rozhodli pro jiné řešení. Na veřejnosti Blaník oznámil svou kandidaturu v říjnu loňského roku. Fiktivní kandidát na volebním mítinku slíbil mj. máslo a lithium do každé rodiny. Sehnal sto tisíc podpisů nutných ke kandidatuře na Hrad, podpisové archy se mu ale nepodařilo doručit na ministerstvo vnitra včas. Tonda Blaník se však svého ďábelského plánu, kvůli kterému se do kandidatury pustil, nehodlá vzdát ani v nové situaci. Film oproti seriálu nahlíží i do soukromí hlavních postav, jinak je celý děj zapojen do skutečného dění na politické scéně od podzimu 2017 do ledna 2018. Protože film vznikal paralelně s tím, jak se věci dály, byly připraveny i dva konce filmu podle toho, kdo nakonec ve druhém kole prezidentské volby uspěje.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «