Menu

Prima sezona (5/5)

14:20 - 15:15, sobota (26. říjen)

ČT1

Herci: T. Matonoha, A. Geislerová, A. Elsnerová, J. Bidlas, J. Wehrenberg, V. Chalupa, M. Němec, J. Hladík, P. Kroutil, Š. Škoch, D. Holk, O. Škoch, P. Musil

Smutné podzimní blues. Pět lásek Dannyho Smiřického v závěrečném dílu seriálu České televize. Marie. Podle povídek J. Škvoreckého, od jehož narození nedávno uplynulo 95 let, napsali K. Čabrádek a K. Kachyňa (1994). (55 min)

V posledním dílu zasáhnou válečné hrůzy přímo do osudů seriálových postav. Sledovali jsme milostné pokusy Dannyho Smiřického od nadějných zimních příslibů přes májové intermezzo k fiaskům horkého léta, a teď, když se rok uzavírá, si spolu s hrdinou položíme tu otázku naposled: Jaká byla uplynulá sezóna? Dopřeje konečně Dannymu prožít lásku? Jednou z inscenačních pozoruhodností Prima sezóny je píseň, kterou původně zpíval V. Irmanov: Zamknu si dnešní den. V pátém dílu seriálu ji zpívá M. Němec (hraje Lexu, člena kapely) na ilegální tancovačce v Provodově. Píseň je v aranžmá Fricka Weisse, což byl jeden z nejlepších jazzových aranžérů 40. let. Byl nakonec – bohužel – hlavním sólistou Ghetto Swingers v Terezíně a zemřel v osvětimské plynové komoře, protože se odmítl odloučit od svých rodičů. Jako mladý člověk by do plynové komory zřejmě nemusel.

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «