Menu

Přísahám a slibuji (4/4)

16:05 - 17:30, neděle (15. prosinec)

ČT1

Herci: L. Munzar, Z. Bydžovská, I. Janžurová, J. Abrhám, J. Vala, V. Dlouhý, M. Vladyka, F. Němec, V. Preiss, V. Postránecký, D. Veškrnová, E. Balzerová, V. Brabec, J. Preissová, T. Medvecká, J. Švehlová

Seriál ČR (1990). Dramatický příběh lékaře, který po válce hledá v pohraničí svůj nový domov. Naposledy se setkáme s doktorem Albertem, z konkurzu vyjde nový ředitel nemocnice, řádové sestry opouští nemocnici… Příběh končí v lednu roku 1948. Scénář na motivy románu O. Duba napsal O. Zelenka. Kamera P. Polák. (85 min)

Dnes se rozloučíme s doktorem Vojtěchem Albertem, hlavním hrdinou úspěšné čtyřdílné minisérie z lékařského prostředí. Uzavřou se i osudy ostatních postav. Příběh končí v lednu roku 1948. Albert se do konkurzu na primáře nepřihlásil. Kristek (R. Brzobohatý) a Urban (L. Munzar) chtějí do Severního města prosadit svého člověka a hodilo by se jim, kdyby Albert odešel do Prahy. Ten to ale nemá vůbec v úmyslu. A protože jeho přátelé v nemocnici neznají intriky v pozadí, totálně bojkotují Albertovy narozeniny. Díky moudré Lídě se ale nedorozumění vysvětlí a Albert se konkurzu zúčastní. Intriky jsou potrestány, Urban je odvolán z ředitelského místa a na jeho pozici nastupuje doktor Paroulek (V. Postránecký). Lída (Z. Bydžovská) se přihlásila na konkurz komorní zpěvačky do Prahy dřív, než pochopila, že Albert ze Severního města nechce odejít. Považovala by za důkaz lásky, kdyby jí Albert bránil, ale ten není takového nátlaku schopen. Milenci se pohádají. Nakonec je smíří Magda. Řádové sestry opouští nemocnici, doktor Stein (F. Němec) si bere Hanu (T. Medvecká) a zdá se, že i osud nemocnice se - jakkoli všichni želí odchodu řádových sester - obrátil v dobré.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «