Menu

Řeka Nahanni

15:20 - 16:05, pondělí (13. květen)

ČT2

Řeka Nahanni
Řeka Nahanni - Obrázek 2 Řeka Nahanni - Obrázek 3 Řeka Nahanni - Obrázek 4 Řeka Nahanni - Obrázek 5 Řeka Nahanni - Obrázek 6 Řeka Nahanni - Obrázek 7 Řeka Nahanni - Obrázek 8 Řeka Nahanni - Obrázek 9 Řeka Nahanni - Obrázek 10 Řeka Nahanni - Obrázek 11 Řeka Nahanni - Obrázek 12 Řeka Nahanni - Obrázek 13 Řeka Nahanni - Obrázek 14 Řeka Nahanni - Obrázek 15 Řeka Nahanni - Obrázek 16 Řeka Nahanni - Obrázek 17 Řeka Nahanni - Obrázek 18 Řeka Nahanni - Obrázek 19

Dokument Kan. Poetický dokument o nejslavnější kanadské řece, dříve proslulé výskytem zlata, dnes cílem mnoha vodáckých expedic (45 min)

Poetický dokument o nejslavnější kanadské řece, dříve proslulé výskytem zlata, dnes cílem mnoha vodáckých expedic. Kanadský dokument V čem tkví kouzlo kanadské řeky Nahanni, která protéká kanadskými Severozápadními teritorii a Yukonem. Pramení v západních svazích hory Mount Christie v Mackenziově pohoří ve výšce 1600 m n. m. Následně teče deset kilometrů na jih k hranici teritorií a posléze se stáčí na jihovýchod v oblasti zvané Moose Ponds. Následně protéká pohořím Selwyn Mountains, kde její tok značně mohutní díky přítoku Little Nahanni River. U osady Nahanni Butte řeka vtéká do řeky Liard. Na naší planetě nezůstalo moc neprobádaných končin. A v předminulém století to platilo ještě i o oblasti kolem řeky, která patřila Indiánům. Mnozí v ní viděli poslední panenské území Severní Ameriky. Také literatury o těchto místech existovalo jen pomálu. A to byl důvod pro expediční výpravy. Bylo to ale nebezpečné dobrodružství na divoké řece a občas se z vodácké výpravy nikdo nevrátil.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «