Menu

Samotáři

21:25 - 23:14, čtvrtek (3. leden)

ČT1

Herci: S. Rašilov, J. Macháček, F. Němec, H. Maciuchová, I. Trojan, E. Černá, J. Schneiderová, L. Mitevska, M. Křen, D. Sedláková, Z. Suchý

Komedie ČR (2000). O mladých lidech, kteří se snaží na konci 20. století uprostřed velkoměsta nalézt lásku. Scénář P. Zelenka a O. Dabrowská. Kamera R. Řeřicha. (109 min)

V jednom velkém městě žije sedm mladých lidí, vzájemně propojených milostnými vztahy. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá lidské osudy. Napomůže rozchodu studentky Hanky a rozhlasového moderátora Petra, který se pokouší pochopit život skrze reálné nahrávky, pouštěné do éteru. Hanka je pronásledována zamilovaným, ale ženatým lékařem Ondřejem, a přátelí se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá marihuana... "Samotáři" se snaží odpovědět na otázky, jak dalece je v dnešním světě reálné najít věrný a trvalý vztah, jestli je možné opravdově milovat, jestli dokážeme v době, kdy jsou naše životy příliš individuálně zaměřené, lásku vzájemně sdílet a naplnit. Hořká komedie režiséra Davida Ondříčka a scenáristy Petra Zelenky brzo po premiéře získala punc kultovního filmu pro kaleidoskop absurdních situací, bizarních postřehů a oblíbených "hlášek". Film byl oceněn na festivalech ve Varšavě, v Soluni, v Mannheimu a Českým lvem pro Jiřího Macháčka.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «