Menu

Spalovač mrtvol

16:05 - 17:45, neděle (24. listopad)

ČT2

Herci: J. Menzel, M. Rosůlková, V. Menšík, R. Hrušínský, J. Šulcová, I. Prachař, N. Gollová, Z. Božinová, M. Myslíková, V. Chramostová, J. Kraus, O. Vízner, J. Vlček, V. Vlčková, J. Řeřicha, J. Lír, J. Václav, M. Vognic

Tragikomedie ČR (1968). Podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Scénář L. Fuks a J. Herz. Kamera S. Milota. (100 min)

Praha, konec třicátých let dvacátého století. Zaměstnanec krematoria Karel Kopfrkingl je oddaný své práci, má ženu a dvě děti a vede příkladný život. Jako člen Spolku přátel žehu se setkává s řadou lidí, mezi nimiž je i zapřisáhlý fašista Walter Reinke. A právě jeho myšlenky na pana Kopfrkingla osudově zapůsobí. Navenek nenápadný, vždy pečlivě uhlazený propagátor "čistého" způsobu pohřbívání vstoupí do nacistické strany a začne se účastnit štvanic na židovské spoluobčany. Postupně se naplno projeví jeho zvrácená povaha. V zájmu kariéry a pod pláštíkem nabubřelých pseudofilozofických frází Kopfrkingl neváhá "očistit" smrtí i členy vlastní rodiny... Česká televize uvádí snímek při příležitosti 90. narozenin Vlasty Chramostové, která zde ztvárnila kontrastní dvojroli – Kopfrkinglovu upjatou manželku i jeho oblíbenou prostitutku.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «