Menu

Spikesova banda

23:50 - 01:20, pondělí (10. červen)

ČT2

Spikesova banda
Spikesova banda - Obrázek 2 Spikesova banda - Obrázek 3 Spikesova banda - Obrázek 4 Spikesova banda - Obrázek 5 Spikesova banda - Obrázek 6 Spikesova banda - Obrázek 7 Spikesova banda - Obrázek 8 Spikesova banda - Obrázek 9 Spikesova banda - Obrázek 10 Spikesova banda - Obrázek 11 Spikesova banda - Obrázek 12 Spikesova banda - Obrázek 13 Spikesova banda - Obrázek 14 Spikesova banda - Obrázek 15 Spikesova banda - Obrázek 16 Spikesova banda - Obrázek 17

Herci: Ch. M. Smith, L. Marvin, G. Grimes, R. Howard, A. Hunnicutt

Western USA (1974). Chtěli být jako on, ale romantické ideály jim dlouho nevydržely. Stárnoucí bankovní lupič inspiruje tři mladíky k zločinecké dráze. (90 min)

Když tři dospívající mladíci naleznou ve křoví vážně postřeleného muže, rozhodnou se ho zachránit a poskytnout mu přechodné útočiště na rodinné farmě. Vzápětí se ukáže, že se jedná o známého bankovního lupiče Harryho Spikese, na něhož je vypsána vysoká odměna. Charismatický Spikes ovšem dokáže svým vyprávěním mladíky natolik okouzlit, že se mu zatouží podobat. V mladické touze po společenské vzpouře se rozhodnou odejít z domova a s vidinou lehkého výdělku vyloupit banku. Celá akce ovšem skončí fiaskem a při pokusu o útěk mladíci zastřelí významného senátora. Poté je osud znovu spojí s jejich idealizovaným hrdinou Spikesem, který se stává vůdcem jejich bandy. Společně plánují velkou bankovní loupež, ale mladické romantické představy o životě zločineckého gangu začínají dostávat povážlivé trhliny. Zdá se, že na lítost je pozdě a hrozí, že členové bandy budou muset za své činy zaplatit vlastním životem. V hlavní roli desperáta Spikese se představí Lee Marvin, jenž zde typově navázal na své role drsných záporných hrdinů ze začátků své herecké kariéry v 50. letech. Pro zajímavost lze zmínit, že roli jednoho z nerozvážných mladíků ztvárnil v té době začínající herec Ron Howard, z něhož se později stal respektovaný filmový režisér (Apollo 13, Čistá duše, Rivalové).

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «