Menu

Švéd v žigulíku

16:25 - 17:30, středa (17. říjen)

ČT2

Švéd v žigulíku
Švéd v žigulíku - Obrázek 2 Švéd v žigulíku - Obrázek 3 Švéd v žigulíku - Obrázek 4 Švéd v žigulíku - Obrázek 5 Švéd v žigulíku - Obrázek 6 Švéd v žigulíku - Obrázek 7 Švéd v žigulíku - Obrázek 8 Švéd v žigulíku - Obrázek 9 Švéd v žigulíku - Obrázek 10 Švéd v žigulíku - Obrázek 11 Švéd v žigulíku - Obrázek 12 Švéd v žigulíku - Obrázek 13 Švéd v žigulíku - Obrázek 14 Švéd v žigulíku - Obrázek 15 Švéd v žigulíku - Obrázek 16 Švéd v žigulíku - Obrázek 17

Dokumentární film ČR. Dokáže švédský manažer a jeho český tým zreformovat ruskou automobilku AVTOVAZ navzdory postsovětské mentalitě? A proč Západ v Rusku stále prohrává? Fascinující portrét vizionáře, který se postavil ruské duši. Kamera M. Bureš. (65 min)

Dokumentární film Švéd v žigulíku, který byl zařazen v roce 2017 do soutěžní sekce prestižního mezinárodního festivalu IDFA a získal cenu Pavla Kouteckého pro nejlepší dokument, sleduje pokus o znovuzrození slavné ruské automobilky Avtovaz pod vedením švédského krizového manažera Bo Inge Anderssona. Tuto ikonickou ruskou firmu poprvé v historii dostal do rukou cizinec, západní manažer, který dostal za úkol, i s pomocí českého managementu, postavit tento ztrátový průmyslový kolos do latě a vytáhnout ho z finanční ztráty opět do zisku. Snímek je zároveň fascinujícím střetem západního myšlení a hodnot z prostředí bývalého sovětského snu na řece Volze a především s ruskou mentalitou. Ve městě Togliatti, kde se automobilka Avtovaz nachází, totiž stále žijí lidé, kteří v 70. a 80. letech doopravdy zažili sovětský sen a stále ho odmítají opustit. A najednou přichází člověk ze Západu, který jim jejich sny a představy o způsobu práce i života boří. K tématu se debutující režisér Petr Horký dostal náhodou, když byl jako novinář vyslán do této automobilky, aby o ní napsal reportáž do ekonomického časopisu.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «