Menu

Tchyně a uzený

21:00 - 22:29, středa (3. říjen)

ČT1

Tchyně a uzený
Tchyně a uzený - Obrázek 2 Tchyně a uzený - Obrázek 3 Tchyně a uzený - Obrázek 4 Tchyně a uzený - Obrázek 5 Tchyně a uzený - Obrázek 6 Tchyně a uzený - Obrázek 7 Tchyně a uzený - Obrázek 8 Tchyně a uzený - Obrázek 9 Tchyně a uzený - Obrázek 10 Tchyně a uzený - Obrázek 11 Tchyně a uzený - Obrázek 12 Tchyně a uzený - Obrázek 13 Tchyně a uzený - Obrázek 14 Tchyně a uzený - Obrázek 15 Tchyně a uzený - Obrázek 16

Herci: S. Nováková, L. Švormová, J. Čvančarová, M. Trnavský

Drama ČR (2011). Co všechno dokáže matka chorobně milující svého dospělého syna. Televizní adaptace úspěšné literární předlohy Simony Monyové. Scénář E. Papoušková. Kamera P. Bednář. (89 min)

Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova matka Alžběta, která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. Televizní film ze současnosti natočila režisérka Lenka Wimmerová, která hlavní role v tomto komorním příběhu svěřila Sandře Novákové, Libuši Švormové, Jitce Čvančarové a Martinu Trnavskému.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «