Menu

Teorie tygra

20:00 - 21:45, neděle (16. prosinec)

ČT1

Herci: I. Janžurová, J. Bartoška, K. Melíšková, E. Balzerová, A. Goldflam, T. Vilhelmová, J. Havelka, P. Beretová, I. Uhlířová, J. Kohák

Komedie ČR (2016). O veterináři, který už nechce být ochočeným domácím králíčkem. Touží se stát znovu tygrem! Než se ale z domácí bačkory zase stane chlap, namotá se do řady lží, omylů, trapasů a bláznivin. V této rodině se totiž vždycky slušelo ženy poslouchat. Kamera V. Holomek a P. Koblovský. Scénář R. Bajgar a M. Zlatníková. (105 min)

Letošní jubilant Jiří Bartoška ke své postavě a tématu filmu prozrazuje: „Ženy si berou tygra, aby z něj postupem času udělaly králíka, kterému se nasype trochu toho krmiva, ale hned se mu zavřou vrátka, aby ho náhodou nenapadlo hrát si mimo králikárnu na tygra. A o tom se snažíme vyprávět náš film.“ Zábavný inteligentní snímek o revoltě a partnerských vztazích se dotýká témat, jako jsou hledání smyslu života i štěstí a hranice lidské svobody je určen všem generacím. Tragikomedie Teorie tygra je hereckým filmem. Radek Bajgar, známý zejména televizním komediálním seriálem o vodnících Neviditelní (2014), do tohoto svého celovečerního debutu obsadil rovněž Jiřího Bartošku. Naši přední uznávaní herci Eliška Balzerová a Jiří Bartoška se sešli před kamerou na tomto projektu jako filmoví partneři po jednačtyřiceti letech. Režisér Radek Bajgar, který je i spoluautorem scénáře, k obsazení řekl: „Obsazení Jiřího Bartošky bylo tak nějak jasné od začátku. Četl scénář, porozuměli jsme si. Pak jsem pro něj hledal správnou partnerku, která by tu postavu nekarikovala. Je to trochu negativní postava, ale ne moc. Nejnebezpečnější je antagonistka, na které to není poznat. Milá, vtipná, hezká, inteligentní. A pomalu utahuje šrouby. Eliška Balzerová to zahrála přesně.“ Film se realizoval v Praze, ve středních Čechách a v malebném prostředí tří řek Vltavy, Berounky a Sázavy po dobu třiceti natáčecích dnů v průběhu šesti extrémně tropických týdnů v létě 2015. Producentem filmu je Petr Erben (Logline Production) a koproducentem Česká televize. Hlavní dramaturg Filmového centra ČT Jaroslav Sedláček přirovnává poetiku snímku Teorie tygra k proslulým českým diváckým filmům: „Řeka čaruje, Co je vám, doktore?, Jako jed... To jsou namátkou jen některé legendární české filmy, které řešily stejné téma, jaké řeší v tomto filmu Radek Bajgar s Mirkou Zlatníkovou - starší muž utíkající před závanem smrti do náruče života skrz trapasy, omyly, úlety, blázniviny a dobrodružství spíš vynucená než opravdu chtěná.“ Eliška Balzerová o tomto snímku říká: „V poslední době mě mnoho scénářů nenadchlo a tenhle mě zaujal hned na první přečtení. Fascinoval je silné slovo, ale líbil se mi a přála jsem si roli Olgy hrát, hodně jsem se u četby nasmála.“ Tatiana Vilhelmová k tomu pak dodává: „Scénář mě zaujal tím, že se jedná o příběh muže! Hurá, konečně někdo napsal o krizi chlapů! Žádné trpitelky, co pořád slouží doma a v práci, žádné smrtelné nemoci, které pomůžou protagonistům prozřít... Prostě pěkný chlap, co to chce ještě po svém roztočit a co si dokáže ze sebe udělat legraci! A moje postava, je taková pipinka zakletá v rodinném řetězci žen, ve kterém se opakují stejné modely chování jako je její matka, babička atd. Ale díky otci, hlavní postavě filmu, i ona zjistí, že všichni muži netouží mít každý večer teplou večeři, vyžehlené trenky a připravené denní kapesné, ale že ve skrytu duše touží být dobrodruhy.“ 24. března 2017 oslavil Jiří Bartoška významné životní jubileum. Blahopřejeme!

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «