Menu

Tobruk

22:00 - 23:40, čtvrtek (13. únor)

ČT2

Herci: M. Novotný, R. Fiala, M. Hádek, P. Vaněk, P. Lněnička, P. Stach, K. Rímský, J. Meduna, R. Nebřenský, A. Polák, M. Nahálka, M. Krátký, P. Halberstadt

Válečné drama ČR/SR (2008). O lidské touze přežít a osudech vojáků 11. československého pěšího praporu na podzim 1941 v Africe. Distribuční film České televize. Kamera V. Smutný. (100 min)

Filmové zpracování příběhu vojáků Československého 11. pěšího praporu - Východního, kteří pod vedením pplk. Karla Klapálka na podzim 1941 úspěšně bránili pozice u přístavního města Tobruk, je holdem všem válečným veteránům II. světové války. Na osudech dvou nováčků zařazených na podzim 1941 před boji o Tobruk do československé jednotky se odehrává drama sebevědomí a vzpoury, hrdinství i přirozené lidské touhy po přežití. Dva hlavní hrdinové příběhu Pospíchal a Lieberman přicházejí k jednotce těsně před nasazením do boje. V zápase o holé přežití jsou jejich ideály konfrontovány se syrovou skutečností pouštní války, stejně jako s nejrůznějšími postoji a charaktery podmíněnými hrůzou boje muže proti muži.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «