Menu

Viktorie (1/8)

20:00 - 21:10, sobota (23. březen)

ČT2

Herci: P. Rhys, R. Sewell, P. Firth, C. Flemmingová, E. Mylesová, A. Schiller, A. Orr-Ewingová, J. Colemanová, D. Holtzová, N. Hudsonová

Panenka 123. Historický seriál VB (2016). Opakování 26.3./ČT2. Dala jméno celé jedné epoše. O prvních letech vlády královny Viktorie. (70 min)

Nový výpravný historický seriál sleduje královnu Viktorii od jejího nástupu na trůn v roce 1837 v pouhých osmnácti letech. Mladá panovnice si musí vybojovat své místo v rámci poněkud zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníku lordu Conroyovi, který by jí rád diktoval, jak má vládnout a s kým má uzavřít manželství. Mocného zastánce naopak nachází v lordu Melbourneovi, ministerském předsedovi za stranu Whigů a charismatickém muži, s nímž si vytvoří silné osobní pouto, které přetrvá až do uzavření sňatku s princem Albertem. Série představuje zdařilý mix velkoryse výpravného kostýmního dramatu, dobové politiky, společenských změn a soukromých dramat a vášní, divákům známý z jiných úspěšných britských sérií jako Panství Downton či Pan Selfridge. Tvůrci kromě vládnoucí třídy sledují i dramata, odehrávající se v zákulisí v nižších dvorních patrech a mezi služebnictvem. Vysoká úroveň zpracování a kvalitní herecké obsazení (Jenna Colemanová, Rufus Sewell, Tom Hughes, Peter Firth, Eve Mylesová a další známé britské tváře) jsou u britské televizní tvorby samozřejmostí. --- epizoda 1: Píše se rok 1837. Monarchie je v krizi. Vilém IV. se uchýlil do Windsoru. Dědičkou trůnu je jeho mladičká neteř Alexandrina... A ta se také po zprávě o králově skonu stává v pouhých osmnácti letech novou královnou Spojeného království Velké Británie a Irska. Zbavuje se jména Alexandrina a přijímá jméno Viktorie, její postavení je však zpočátku velmi křehké. Vlády by se z pozadí nejraději chopila její panovačná matka, vévodkyně z Kentu, kterou podporuje její osobní tajemník, ctižádostivý Sir John Conroy. Mocenské ambice neskrývá ani vlivný strýc Cumberland. Zastánce naopak nachází v lordu Melbourneovi, předsedovi vlády za stranu Whigů. Mladé panovnici je také velmi oddaná baronka Lehzenová, kterou Viktorie jmenuje do čela královské domácnosti, což velmi nelibě nese majordomus pan Penge a starší komorná paní Jenkinsová. Viktorie se jako první monarcha stěhuje do Buckinghamského paláce a navzdory některým chybám a přešlapům se pomalu učí nelehkému umění vládnout.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 23. březen, 21:10
Viktorie (2/8)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «