Menu

Vodník (1/3)

20:00 - 21:10, neděle (31. březen)

ČT1

Vodník (1/3)
Více obrázků

Herci: K. Melíšková, M. Hanuš, Z. Stivínová, T. Medvecká, M. Krobot, V. Neužil, M. Procházková, L. Krobotová, None M.Táborský, S. Majer, M. Dastlík, None A.Toader

Minisérie ČR (2019). Kriminalistka Marie Výrová se ujme případu třicet let staré, dávno uzavřené vraždy pětiměsíčního dítěte. Z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Scénář P. Jarchovský. Kamera M. Douba. (70 min)

Kriminalistku Marii Výrovou osloví žena, která je přesvědčena, že před třiceti lety, kdy trávila jako dvanáctiletá dívka prázdniny u kamarádčiny babičky na venkově, viděla vraha, který zavraždil pětiměsíční dítě. Z vraždy tehdy byla obviněna jeho matka trpící laktační psychózou a případ byl uzavřen jako vyřešený. Nová znepokojivá svědectví však Marii osobně motivují, aby se případem nepochopitelného zločinu ujala mimo rámec svých služebních povinností. Pátrání v dávné minulosti je velmi obtížné. Mnozí svědkové a aktéři případu již nežijí anebo se odmítají k trýznivé minulosti vracet. Marie postupně poznává a konfrontuje dnes o třicet let starší rodinné příslušníky tragédií zasažené rodiny Třebovických. Její podezření, že všechno bylo jinak, než uvádějí dobové policejní spisy, narůstá. Kdo měl zájem na manipulování s policejními protokoly a svědectvími? Marie se vydává na hororově ponurou a napínavou výpravu do minulosti, která se místy zvláštním způsobem překrývá se známou erbenovskou baladou... Východiskem této nové detektivní minisérie se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval zkušený scenárista Petr Jarchovský.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 7. duben, 20:00
Vodník (2/3)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «