Menu

Vyprávěj

20:10 - 21:05, úterý (3. prosinec)

ČT1

Herci: V. Freimanová, R. Vojtek, V. Žilková, J. Štěpnička, A. Kerestešová, S. Skopal, N. Divíšková, O. Veselý, A. Stanková, J. Nosek, J. Prachař, D. Šír, A. Nováková

Sedmdesátá léta. Seriál ČR (2009-2013). Opakování 5.12./ČT1. Osudy rodiny Dvořákových a jejích přátel, tentokrát z období let sedmdesátých. Oblíbený seriál o tom, že v každé době toužíme po štěstí. Scénář R. Merkner. Kamera M. Schinabek. (55 min)

Co se vám vybaví, když se řekne "sedmdesátá léta"? Pamatujete si, že v roce 1973 ve XII. ročníku ankety Zlatý Slavík obsadili první tři místa zpěváci Karel Gott, Waldemar Matuška, Václav Neckář a ze zpěvaček Naďa Urbánková, Eva Pilarová, Helena Vondráčková? Že byla natočena filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku a také filmový muzikál Noc na Karlštejně? Že byl Gustávu Husákovi podruhé udělen titul hrdina ČSSR a Leninův řád? Nebo si spíše vzpomenete na otevření obchodních domů Máj a Kotva, zahájení provozu linky C pražského metra či na to, že vešly v platnost "propopulační zákony", které způsobily v následujících letech tzv. "baby boom". Nebo na rok 1977, kdy byla založena Charta 77? Je srpen 1973 a v rodině Dvořákových není zrovna veselo. Nejvíce trpí Zuzka, protože Tondu právě odsoudili na 18 měsíců. Tondovo zatčení navíc vrhá špatné světlo i na samotnou Zuzku, které hrozí vyloučení ze školy. A to rodiče zdaleka netuší, že problémů bude více, jelikož Zuzka ještě nikomu neřekla, že je těhotná! Eva je s Honzíkem na prázdninách na Slovensku a potkává se znovu s Jurou, kterého od cvičení CO neviděla. Setkání v ní vzbudí smíšené pocity a Eva má strach, že ji Jura začne znovu svádět... Karel těžce prožívá, že ho sesadili z vedoucí pozice. Jana a Josef zažívají druhé líbánky a babi Běta se svým parťákem Františkem provádějí na chalupě spokojeně své pokusy.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «