Menu

Zdivočelá země (33/45)

16:20 - 17:20, neděle (8. červenec)

ČT1

Herci: H. Vagnerová, M. Dejdar, O. Vlach, J. Lábus, J. Schmitzer, D. Suchařípa, P. Špalková, J. Hubinská, J. Wehrenberg, J. Zdeněk, R. Kalvoda, V. Chalupa, Z. Fric, F. Cíl, R. Holub, F. Tomsa, M. Němec, T. Pavelka

Seriál ČR (2012). Čtvrtá řada seriálu začíná v roce 1990 na Hradě u prezidenta Václava Havla. Ale záhy se přeneseme do minulosti, do zimy roku 1976. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. (60 min)

V roce 1990 přišli na Pražský Hrad za Václavem Havlem s prosbou Maděrovi přátelé a piloti z RAF, nyní už ve svých anglických uniformách. Rádi by, aby pan prezident prokázal Maděrovi tu čest a zúčastnil se jeho blížících se sedmdesátých pátých narozenin. Pro Maděru by to bylo překvapení a dárek. V. Havel to přislíbí. Setkání na Hradě tvoří rámec seriálu, ale jeho vlastní děj nás bezprostředně přenese do února 1976. Hejl, stále ještě ředitel Okresní zemědělské zprávy, si předvolal předsedu JZD Štěpán Jerryho. Úhlavní nepřítel štěpánských Jerrymu s potěšením sděluje, že jejich statek zabírá Ministerstvo vnitra a zřídí v něm školicí středisko. Znamená to, že se všichni musí vystěhovat a že nejen majetek družstva, ale i jednotlivé rodiny jako zaměstnanci přejdou do okolních JZD. František Brabenec právě slaví sedmdesáté narozeniny v hostinci u Bílého koně a Jerry zprávou všechny gratulanty ohromí. Do léta se museli všichni, kteří tam bydlí a hlavně hospodaří, ze statku vystěhovat. Díky danajské „pomoci“ tajemníka Vokouna měli štěpánští dovoleno si opravit zchátralý areál v nedalekých Lučinách. Přestěhovali se tedy a jejich snažení o lepší živobytí začalo znovu.

Další informace: skryté titulky

Další díl: 15. červenec, 15:50
Zdivočelá země (34/45)

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «