Menu

Zdivočelá země

21:40 - 23:34, sobota (1. červen)

ČT1

Herci: J. Somr, M. Dejdar, O. Vlach, K. Heřmánek, J. Hartl, J. Langmajer, J. Schmitzer, S. Laurinová, J. Dulava, J. Hubinská, J. Wehrenberg, J. Zdeněk, R. Kalvoda, J. Teplý ml., V. Chalupa, Z. Fric, L. Hlavica

Martin Dejdar v hlavní roli filmového přepisu úspěšného televizního seriálu o životních peripetiích muže, na jehož dramatickém osudu se podepsala lidsky i politicky konfliktní doba po roce 1945. Film uvádíme k uctění památky spisovatele, scenáristy, publicisty a bývalého politického vězně pana Jiřího Stránského, který zemřel ve středu 29. 5. 2019 ve věku 87 let (1997). Dále hrají: J. Hubinská, J. Schmitzer, J. Wehrenberg, J. Zdeněk, R. Kalvoda, J. Teplý ml., V. Chalupa, Z. Fric, O. Vlach, J. Somr a další. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera I. Šlapeta. Režie H. Bočan (114 min)

Oblíbený seriál České televize plný napětí, dobrodružství a pohnutých lidských osudů uprostřed historických společenských zvratů autora Jiřího Stránského a režiséra Hynka Bočana se vrací na obrazovky. Rozsáhlá televizní sága vypráví přitažlivou formou o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících: o dramatickém, politicky i lidsky konfliktním osidlování pohraničí v prvních letech po osvobození, o padesátých letech plných politické zvůle a bezpráví až po konec let šedesátých a začátek normalizace. Poslední a nejnovější pokračování, jehož premiéra se teprve připravuje na podzim, se bude týkat období po roce 1989.Úvodní filmová část seriálového vyprávění nás seznamuje s hrdiny, v jejichž středu stojí bývalý západní letec Antonín Maděra a parta sotva odrostlých mládenců, a je zasazena do našeho pohraničí, do Krušných hor. Sem se totiž na počátku příběhu z Anglie vrací hlavní hrdina, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu "žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Že přichází do jiného Svatého Štěpána, než byl ten, který musela jeho rodina v roce 1939 opustit, tušil. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách.

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «