Menu

Želary

22:15 - 00:35, neděle (3. listopad)

ČT1

Herci: J. Dušek, J. Tříska, J. Hrušínský, A. Geislerová, M. Donutil, J. Adamová, I. Trojan, I. Bittová, G. Cserhalmi, O. Koval

Romantické drama ČR/SR/Rak. (2003). Strhující příběh osudové lásky mladé lékařky k neotesanému horalovi. Lásky tmelené společným úsilím přežít v nelehkém období 2. světové války. Film podle povídek Květy Legátové oceněný Českými lvy a nominací na Oskara. Scénář P. Jarchovský. Kamera A. Šopov. (140 min)

Příběh o lásce a současně střetu dvou odlišných povah je zasazen do období 2. světové války. Hlavní hrdinka příběhu, mladá lékařka (Anna Geislerová), je nucena opustit město a skrýt se před okupanty ve vysokohorské vsi. Tam nalézá útočiště v chalupě zemitého Jozy (György Cserhalmi) a po počáteční nedůvěře se mezi nimi vytváří upřímný, později milostný vztah. Eliška poznává i tvrdý život lidí v tomto Bohem zapomenutém místě, kde lidé dokáží být milí i krutí stejně jako příroda kolem nich. Film vznikl přepisem stejnojmenného povídkového souboru Květy Legátové, podle scénáře Petra Jarchovského a v režii Ondřeje Trojana. Anna Geislerová za tuto nádhernou roli získala Českého lva a další ocenění.

Další informace: skryté titulky

Žádné odpovídající pořady v nejbližší době :(

Volbě vyhovují v nejbližší době tyto pořady

Zvolte si některý z výše uvedených typů pořadu ku snazšímu hledání jehly v kupce sena.

» «